Binlerce Kilometre Aşka Engel Tanımadı! Iğdır’a Gelin Geldi

İstanbul’da özel bir firmada işçi olarak çalışan Erdinç Teker, geçen yıl 5 arkadaşıyla birlikte stat yapımı için Ruanda’ya gitti. Burada, aynı projede çalıştığı Rachel Mushımıyamana ile tanıştı. Birbirlerini sık sık gördükleri bu süreçte Teker ve Mushımıyamana, birbirlerine aşık oldular.

Evlilik kararı alan çift, Türkiye’ye döndü. Rachel Mushımıyamana, Iğdır’da il müftüsü Zahit Demirel ve şahitlerin katıldığı dini törenle Müslüman oldu ve ‘Ayşe’ adını aldı. Daha sonra çiftin nikahları kıyıldı.

‘RACHEL’Dİ, AYŞE OLDU’

Hayat arkadaşını Ruanda’da bulduğunu anlatan Erdinç Teker, “Ruanda’ya şirketim adına çalışmaya gittim. Orada yaşayan Rachel de aynı yerde çalışıyordu. Kısa sürede tanıştık ve birbirimizden hoşlandık. Altı aylık arkadaşlığımızın ardından evlenmeye karar verdik. Türkiye’ye geldik. Allah herkesi mutlu, mesut etsin. Daha önce ismi Rachel’di, şu an Ayşe oldu” dedi.

Anne Hamide Teker de Afrikalı gelinini çok sevdiğini söyleyerek, “Çok sevindim, memnun oldum, gelinimle gurur duyuyorum. İsmi de Ayşe oldu” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir